парк

Пронајдени се 18 резултати на тема „парк“
Вести

„Неспособноста на Шилегов се гледа и во тоа што 40 минути немаше екипи за гаснење на пожарот додека гореа бараките на судот“

Неспособноста на Шилегов се гледа и во тоа што 40 минути немаше екипи за гаснење на пожарот додека гореа бараките на судот, стои во соопштението...
Општини

Каде завршија 40 илјади евра од паркот во село Будаково: На граѓаните им останаа само празни ветувања од градоначалничката Гулевска (ФОТО)

Револтирани граѓани од селото Будаково во општината Могила испратија како изгледа ветениот, а неостварен парк од сегашната градоначалничка...
Општини

БЕЗИДЕЈНОСТА НА ДЕЛО: Кандидатот за градоначалник на СДСМ ветува изградба на парк во Свети Николе со фотографии од парк во Холандија (ФОТО)

Безидејноста и немањето никаква инспирација на СДСМ продолжува и на овие избори. Имено, СДСМ и на овие избори продолжува да кради слики...
Скопје

Ќе се рушат летните дискотеки во парк, Шилегов нема пари ниту за реконструкција на библиотеката „Браќа Миладиновци“

На седницата на советнички прашања во Град Скопје, советникот на ВМРО-ДПМНЕ Лука Кржалоски го праша градоначалникот Петре Шилегов дали...