парична казна

Пронајдени се 19 резултати на тема „парична казна“
Хроника

ОЈО Скопје предложи парични казни за 15 лица кои не го почитувале полицискиот час – еве колкава сума треба да платат

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против 15 лица кои се гонат за кривично дело...
Вести

Се вратиле со авион од Германија, па ја игнорирале изолацијата- за двајца Македонци следува вртоглава парична казна!

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Гевгелија денеска до Основниот суд – Гевгелија доставил предлог за издавање...