парфем

Пронајдени се 15 резултати на тема „парфем“
Занимливости

КОЈ Е ВСУШНОСТ РОКОТ НА ТРАЕЊЕ НА ПАРФЕМИТЕ: Можете ли омилениот минатогодишен парфем да го носите и оваа есен?

Есента е често време кога преминуваме од полесни мириси кон потешки. Ако сакавте повторно да посегнете по омилениот минатогодишен мирис,...
Познати

Кралицата Елизабета започна сопствен бизнис – Англичаните особено ќе полудат по овој производ кој е од корист за сите

Британската кралица Елизабета лансираше парфем за кучиња, The Happy Hounds Dog Cologne. Парфемот е дизајниран да биде унисекс, односно за кучиња...