пар

Пронајдени се 24 резултати на тема „пар“
Живот и стил

Тон емоции: Пар со оштетен слух на свадбата на знаковен јазик ја изведе „Немир“ од Тоше и Каролина (ВИДЕО)

Христина Божиновска и Лазар Ѓиков со насмевка на лицата ќе се сеќаваат на свадбениот ден. Парот со оштетен слух свадбениот танц го замени...
Занимливости

Им испрати фотографија на родителите од одмор: Застана до момчето, но заборави на еден детаљ и се посрамоти (ФОТО)

Млад пар доживеа голем срам, откако ќерката заминала на одмор со момче па одлучила да му испрати фотографија на таткото, но заборави...
Занимливости

Сакаше да направи селфи, па падна од столче: Водител се избламира, а неговата колешка поради реакцијата сите ја мразат (ВИДЕО)

Водителот на Фокс Њуз Рејмонд Арохо стана хит на интернет откако се обиде да сними селфи со водителката Лаура Ингрем. Тој фотографирајќи...
Регион

Што би направиле вие? Туристи во Грција нашле 7.000 евра на улица, нивната постапка ја расплака сопственичката на парите

Младиот британски пар, 24 годишниот Едвард Гибсон и 22 годишната Џесика Франк пронашле кеса во која имало 7.000 евра додека се шетале на...
Занимливости

Ураганот не е доволно силен да ја сруши нивната љубов: Пар се венчаше на плажа додека убиственото невреме дивее (ВИДЕО)

И покрај страшниот ураган Флоренс кој погоди делови од Северна Каролина, заљубен пар од Миртл Бич се венчаше на плажа. И покрај страшното...
Занимливости

Споделила фотографија од „ѕверот“ кој го возел нејзиното момче- поради еден коментар веднаш го оставила во истиот момент (ФОТО)

Девојка од Кина наиде на лавина од коментари откако на социјалните мрежи се појави информација дека таа го оставила своето момче поради...
Занимливости

Биле во брак 60 години, па починале во период од неколку часа: На Питер му се скршило срцето кога дознал дека Рут починала

Во период од неколку часа на 14 мај, почина новозеландскиот пар 86 годишниот Питер Бедфорд и неговата сопруга 83 годишната Рут. Пред точно...
Занимливости

Кој треба да ја плати сметката на првиот состанок? Овој пар влезе во жестока расправија околу тоа, а еве кој попушти (ВИДЕО)

Пар во емисијата „Прв состанок“ која се прикажува на една британска телевизија, започна бурна расправија на тема: Кој треба да ја плати...