палента

Пронајдени се 7 резултати на тема „палента“
Храна и пијалаци

Кога ќе прочитате колку е здрава, ќе ја јадете секој ден: Зошто палентата треба да се најде на вашето мени?

Палентата е мешавина од бело и жолто пченкарно брашно и не содржи глутен, затоа е идеален оброк за деца и возрасни. Бидејќи има ниски...
Храна и пијалаци

ГИ СИМНУВА КИЛОГРАМИТЕ И ГО НАМАЛУВА ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Палента направена на овој начин има поинакво и поздраво дејство на организмот

Пченкарното брашно или гризот позитивно делуваат на целокупното човеково здравје. Палентата не содржи глутен и се препорачува за сите...
Храна и пијалаци

Комбинирајте ја со сос или месо: Трик со помош на кој палентата станува одлична ужинка и прилог за оброк

Ова нејверојатно е еден од најефтините, најбрзите, а и највкусните оброци кои може да ги подготвите. Ништо полесно, а толку вкусно! Подгответе...