пабло ескобар

Пронајдени се 7 резултати на тема „пабло ескобар“
Занимливости

Бил професионален убиец на Ескобар: Ликвидирал 250 луѓе, во затвор бил 23 години, а еве со што се занимава сега (ВИДЕО)

„Јас сум професионален убиец. Убивам за пари. Убивав и од љубов и почитување кон Пабло Ескобар“, вели Џон Хаиро Веласкез попознат како...