отворање

Пронајдени се 13 резултати на тема „отворање“
Регион

Ќе бидат отворени и граничните премини со Македонија: Денеска ќе биде презентиран планот за отворање на туризмот во Грција

Планот на грчката Влада за безбедно отворање на туризмот, како и кампањата на грчката национална туристичка организација, вечерва ќе...
Вести

Две години од пожарот што ја уништи Нотр Дам: Причината можеби никогаш нема да се дознае – еве кога ќе се отвори повторно катедралата!

Голем пожар ја зафати катедралата Нотр Дам во Париз на 15 април 2019 година. Кулата се сруши и голем дел од покривот беше уништен, но пожарникарите...
Фудбал

Најубавиот дел од почетокот на Мундијалот: Секси навивачките го украдоа шоуто на отворањето на Светското првенство (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Стадионот Лужники денеска беше центар на фудбалскиот свет. Таму беше отворено Светското првенство во Русија, а потоа и одигран првиот...