откривање

Пронајдени се 4 резултати на тема „откривање“
Занимливости

Развиена маска за откривање дали лицето кое ја носи е заразено со коронавирус – еве како таа функционира! (ФОТО)

Американски научници развија заштитна маска со која може да се утврди дали лицето кое ја носи, е заразено со коронавирус, се вели во...