отказ

Пронајдени се 41 резултати на тема „отказ“
Вести

Советникот на Заев демонстрира моќ во Кривичен суд, отказ за вработената во судска полиција која тој вербално ја нападна

Вработена во судска полиција во Кривичниот суд во Скопје по вербалниот напад доживеан од советникот на Зоран Заев и вработен во судот...
Занимливости

Крадецот немаше шанси со неа: Вработена го претепа, па доби отказ, а сега и се смешка животна шанса да стане светска ѕвезда (ВИДЕО)

Минатиот месец Самер Тапас- Сатарак (24) сега веќе поранешна вработена во компанијата „Best buy“ на Хаваите стана хит на социјалните мрежи...
Занимливости

Даде отказ со помош на трубачи: Се прослави на Балканот по врската со омажена жена, а сега е хит на интернет (ВИДЕО)

Светскиот тренд на давање отказ со музика се пренесе и во регионот. Имено, еден работник од Србија стигна во една медиумска куќа со трубачки...
Вести

Се огласи синот на Мисовски по отказот: Се надевам дека сега барем дел од јавноста ќе може малку да здивне и да почуствува мало задоволство

Синот на пратеникот Горан Мисовски, Кристијан Мисовски, по многубројните прозивки и притисоци на јавноста, одлучи да даде отказ од работното...
Занимливости

Даде отказ во банка и последниот ден одлучи да направи нешто за кое сите зборуваат: Погледнете како дојде на работа (ВИДЕО)

Банкар од Сао Паоло, дал отказ па решил својот последен работен ден да го помине така што ќе остане запаметен. Овој Бразилец облекол...