остров

Пронајдени се 22 резултати на тема „остров“
Познати

Роберто Кавали на својата 47 години помлада девојка и купи ни помалку ни повеќе – ОСТРОВ! Од вртоглавата сума ќе останете подзинети

Италијанскиот дизајнер Роберто Кавали (80) и подари на својата девојка Лина Нилсон (33) остров во нејзината родна Шведска, за што плати...
Занимливости

Од тука ќе се вратите тројца: На овие два соседни острови се зачнуваат најмногу деца, еве која е магичната мистерија

Стромболи и Филикуди – два прекрасни острова од Еолскиот Архипелаг на Сицилија, од дамнешни времиња се сметаат за „атоли на плодноста“....
Вести

Безобразно и дрско: Фатен како краде во супермаркет, а пред неколку дена си купи остров вреден 8 милиони долари (ФОТО)

На Флорида е уапсен маж, фатен во кражба во супермаркет, иако само неколку дена пред тоа си купил остров вреден 8 милиони долари. Ендрју...
Познати

Ќе подзинете од проѕирната вода и погледот- еве каде Колинда по Мундијалот во Русија ќе летува со семејството (ФОТО)

Откако стана мега ѕвезда во светски рамки за време на Светското првенство во Русија хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ...