оштетени штедачи

Пронајдени се 4 резултати на тема „оштетени штедачи“
Вести

„Ако украдете ќебапи од кафеана ќе добиете 3 години затвор, а доколку украдете 60 милиони евра станувате жртва и продолжувате да живеете слободно“

Ако украдете ќебапи од кафеана и ако го признаете делото, ќе бидете осудени на три години затвор. Ако украдете 60 милиони евра, пари на...
Вести

Андоновски: Фирмите на Вице и нему блиски профитирале со 13 милиони евра од Еуростандард, додека заштедите на народот пропаднаа

Во време во кое вие, чесните граѓани на Република Македонија, својата тешко заработена заштеда сте сметале дека ви е на безбедно, 29 струмички...
Економија

Оштетените штедачи на Еуростандард: Пропаста на банката се одвивала со „правен” грабеж во тек на повеќе години

Оштетените штедачи на Еуростандард банка соопштија дека пропаста на Еуростандард банка се одвивала со „правен” грабеж на сопственоста...