оризопроизводители

Пронајдени се 20 резултати на тема „оризопроизводители“
Вести

Димитриеска-Кочоска: ВМРО-ДПМНЕ го поддржува протестот на оризопроизводителите и бара итна реакција и поддршка од страна на власта

Потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Димитриевска Кочоска денеска во Облешево истакна дека им пружаат поддршка на оризопроизводителите...
Вести

Лефков: Николовски и Ковачевски ги доведоа оризопроизводителите во катастрофална состојба, апелираме да се прифатат предлозите кои ВМРО-ДПМНЕ ги поднесе

На оризопроизводителите во Македонија итно им се потребни системски решенија за подобрување на состојбата во која се наоѓаат. За таа...
Вести

Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ од Источниот регион апелираат до ресорното министерство и владата да се најде решение за оризопроизводителите

По вчерашниот одржан протест од страна на оризопроизводителите на Источниот регион по нивно барање, односно по барање на Иницијативниот...
Вести

Оризопроизводителите бараат да се прогласи елементарна непогода поради обилните врнежи и прекинатата жетва

Производителите на ориз од кочанскиот регион бараат од Владата да прогласи елементарна непогода поради обилните врнежи од дожд и неповолните...
Вести

ПРОТЕСТ: Оризопроизводителите повторно го блокираа патот Штип- Кочани, бараат итна исплата на субвенциите и договор за откупните цени

Земјоделците од кочанскиот регион денеска повторно излегоа на протест и со механизација ја блокираа едната коловозна лента на магистралниот...
Вести

Оризопроизводителите излегоа на протест: Владата нема слух за нас, не сме опфатени ниту со една од петте ковид-мерки

Земјоделците од кочанскиот регион кои произведуваат ориз денеска во селото Облешево со земјоделска механизација ја блокираа едната...
Вести

ПРОТЕСТ НА ОРИЗОПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ: Сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани кај Облешево по една коловозна лента

На магистралниот пат Штип – Кочани, кај Облешево, сообраќајот се одвива по една коловозна лента, а возилата се пропуштаат наизменично,...
Вести

Доцни сеидбата на ориз во Кочанско: Оризопроизводителите бараат „метлата” на Заев да заигра за директорот на „Водостопанство“

Доцни сеидбата на ориз во Кочанско на над 500 декари само во атарот на с.Грдовци. Оризопроизводителите од с.Грдовци го повикуваат на одговорност...