ориз

Пронајдени се 16 резултати на тема „ориз“
Вести

Мицевски до Џафери: Со закон бараме оризот да биде стратешка култура, а вие го кочите и 5 дена не можете да преведете само еден збор

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски денеска од собраниската говорница побара од претседателот на Собранието...
Храна и пијалаци

НАУЧНИЦИТЕ ПРЕДУПРЕДУВААТ: Многумина готват ориз на овој начин, а тоа може да доведе до тешки болести!

Готвите ориз на класичен начин – го готвите во тенџере додека не испари водата? Според една неодамнешна студија, овој метод на готвење...