орце ѓоргиевски

Пронајдени се 3 резултати на тема „орце ѓоргиевски“
Вести

Ѓорѓиевски: Времето на мафијаши заврши, после 15 јули следува одговорност за секој кој направил и најмал криминал во државава!

,Запалени 19 автомобили со молотови коктели во Штип”; ▪️,,Четири запалени автомобили вечерва во Скопје”; ▪️,,Нови 2 запалени автомобили...
Вести

Ѓорѓиевски: Заев ветуваше дека откупот на тутун ќе биде загарантиран, денеска целото производство на производителите им скапува

Земјоделците од регионот на Могила се разочарани и излажани, иако им беше ветувано загарантиран откуп, денеска нивното производство...