општина вевчани

Пронајдени се 4 резултати на тема „општина вевчани“
Општини

Хуморот и сатирата преовладуваат низ вевчанските улици: И Мицкоски го следеше дефилето на Вевчански карневал

Талибанци во акција, инвестиции во струјата, зелена енергија, вакцинални пунктови, пратеникот Кастриот Реџепи, директорот на Центарот...
Општини

Градоначалникот на Вевчани и донаторот „Бизи груп“ донираа пакетчиња во детската градинка во општината

Градоначалникот на Вевчани, Спасе Кочовски заедно со донаторот „Бизи груп“ денеска донираа пакетчиња во детската градинка во општината. -📌Искрена...
Општини

Кочовски: Вевчанци веќе се определија за нова иднина, на 31-ви ќе ја завериме победата и заедно ќе ги донесеме промените

На вечерашниот мини митинг во Вевчани, кандидатот за градоначалник Спасе Кочовски, истакна дека вевчанци веќе се определија за нова...