општина Струмица

Пронајдени се 8 резултати на тема „општина Струмица“
Општини

Мицкоски: Струмица стана заробеник на алчноста на Заев, чесниот народ го надгласува со купени гласови, време е тоа да престане

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на митинг во Струмица пред граѓаните вели дека Струмица стана заробеник од алчноста...
Вести

Почина струмичкиот стоматолог Томе Лазарев, поранешен директор на Општа болница- Струмица и поранешен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Струмица

Синоќа на 53 години од својот живот ненадејно почина докторот Томе Лазарев. Познатиот струмички стоматолог Томе Лазарев беше активен...