општина сопиште

Пронајдени се 9 резултати на тема „општина сопиште“
Скопје

Трпковски: Трговски центар во Сопиште е барање и потреба на жителите, проектот е закочен само поради тужба од наш нов сограѓанин, наскоро ќе се реализира

Почитувани сограѓани, потребата од трговски центар во општина Сопиште е ваше барање и потреба, негова изградба беше ветена и во мојата...
Скопје

Трпковски: Проектите за Сопиште продолжуваат, изградба на нови водоснабдителни бунари и на нови канализациони системи

Сите инструменти и алатки, интензивно ќе ги насочиме кон водоснабдувањето и третирањето на отпадните води во нашата општина. Покрај...
Вести

Силјановска во посета на Сопиште: Во Македонија авторитаризмот има име Заевизам, а од демократијата нема ниту траг

Kандидатот за претседател на Република Македонија, г-ѓа. Гордана Силјановска Давкова денес оствари посета со жителите на Општина Сопиште. Силјановска...
Скопје

Град Скопје не мрднува со прст: Улиците во Сопиште кои се под нивна надлежност останаа неисчистени од снегот (ФОТО)

Снегот како и минатата година и оваа ги изненади градските власти на Скопје, особено градоначалникот Петре Шилегов. Вечерва жителите...
Скопје

Мицевски до Шилегов: Граѓаните на Сопиште немаат метро, но имаат чест, достоинство и крената глава, каква вие немате ниту сега, ниту ќе имате до крајот на вашиот живот!

Ја слушам новата изјава на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и искрено имам помешани чувства, човек не знае дали повеќе да го...