општина Шуто Оризари

Пронајдени се 7 резултати на тема „општина Шуто Оризари“
Скопје

СКАНДАЛ: Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш одржува партиски активности во државна канцеларија во која има и деца (ФОТО)

Скандалите поврзани со владејачката гарнитура предводена од СДСМ никако да стивнат. Вчера градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш...
Скопје

Граѓани на Шуто Оризари со реакции по најавата за Ромскиот Бал: Дудуш си организира балови со народни пари, а општината нема елементарни услови за живот

По најавата за Ромскиот Бал во организација на општина Шуто Оризари, граѓани на оваа општина со бурни реакции. Велат, додека градоначалникот...