општина штип

Пронајдени се 40 резултати на тема „општина штип“
Општини

Јорданов: Направив увид во подготовките за асфалтирање на ул. „Славонска Пожега“, утре ќе биде комплетно завршена

Денес направив увид во подготовките за асфалтирање на Ул.”Славонска Пожега” во нас.Пребег. Извршена е целосна промена на водоводната...
Општини

Советниците на СДСМ во Штип ја напуштија денешната седница бидејќи наместо Северна пишувало само Република Македонија

Свечена конститутивна седница на Советот на Општина Штип денеска имаа само 13 советници на ВМРО-ДПМНЕ и еден на Левица, додека деветмината...
Општини

Јорданов: Од денеска вратите на општина Штип и јавните претпријатија се отворени за граѓаните, ќе ги решавам проблемите на народот и ќе ја реализирам програмата

Навистина огромна е честа и задоволството да се биде прв меѓу еднаквите, да се служи на граѓаните на општина Штип. Од денес официјално,...