општина прилеп

Пронајдени се 17 резултати на тема „општина прилеп“
Општини

СРАМОТА: Градоначалникот на Прилеп го промашил споменикот, наместо на св. Климент Охридски, цвеќе му положил на Ченто

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски...
Вести

Стерјоска Локвенец до Јованоски: Уште колку членови од вашата фамилија треба да се вработат и да добијат убави партиски раководни места?

Во текот на вчерашната седница на советот на Општина Прилеп, беше донесена одлука за формирање на ново претпријатие за енергетика. Ако...
Вести

Ристеска: Во прилепските градинки владее хаос, се врши мобинг и притисоци, а сето тоа оди на штета на правилниот развој на децата

СДСМ во досегашното владеење како на централно така и на локално ниво покажа дека освен хаос нема што да им понуди друго на граѓаните....
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Граѓаните се излажани, ако општината продолжи вака да работи ќе и треба 100 години за да ги исполни сите ветени проекти

На денешната 18-та седница на Советот на општината Прилеп советниците од СДСМ си ја изгласаа својата неажурност, неспособност и своето...
Општини

Ристески: СДСМ ги излажа граѓаните, градоначалникот Јовановски вети помали сметки за вода за 20 проценти, а сега со одлука на советот сметките се зголемија

На деветата седница на советот на општина Прилеп на дневниот ред биле неколку спорни точки за опозицијата и власта, меѓутоа ниедна не...