општина куманово

Пронајдени се 37 резултати на тема „општина куманово“
Општини

Димитриевски: Ги повикувам противкандидатите на состанок, суштинските проекти од нивните програми ќе ги инкорпорираме во една заедничка програма

Наше Куманово ја доби поддршката од граѓаните како натпартиска граѓанска иницијатива. Посочуваат дека од нив тоа одговорност плус...
Општини

Димитриевски: Коалиција за Албанците и Алтернатива не поддржаа за вториот круг од локалните избори, во недела Куманово победува!

Денеска, во Изборниот штаб на граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ беше склучена коалиција за вториот круг од локалните избори...
Општини

Кандидат за советник на граѓанската иницијатива „За наше Куманово“ физички нападнат од кандидат за советник на СДСМ

Кандидатот за советник во идниот Совет на општина Куманово Николај Павловски на денешната прес-конференција информираше дека кандидатот...
Општини

Димитриевски: Како независен кандидат за градоначалник побарав поддршка од сите граѓани и сите политички партии

Срамни се обвинувањата на СДСМ Куманово кои се однесуваат на мојата кандидатура за градоначалник на претстојните локални избори, каде...