општина карбинци

Пронајдени се 19 резултати на тема „општина карбинци“
Општини

Паунов: Општина Карбинци од изолирана стана отворена за народот, изградени се повеќе инфраструктурни проекти, а следат нова градинка и доградба и реконструкција на училиштето

Во Општина Карбинци во изминатите 100 дена покажавме дека можело да се работи и да се гради за својата општина, сакаме да покажеме дека...
Општини

Паунов: Екипи од општината сами се справуваа со последиците од поплавите, мостот кај Долни Балван е попуштен

Поради зголемениот водотек на реката Брегалница кај село Долни Балван се случи попуштање на мостот, односно еден од столбовите е видно...
Општини

КУРИР ИНТЕРВЈУ со Паунов: Ќе стимулираме нови бизниси за млади, решавање на проблемот со депониите еден од приоритетите за Општина Карбинци

К: Дали се залагате да ги исполните препораките дадени од лидерот на вашата партија Христијан Мицкоски за започнување на три капитални...
Општини

Паунов денеска ги потпиша решенијата за доделување на еднократна парична помош од 3000 денари за новозапишани првоодделенчиња

Градоначалникот на општина Карбинци, Виктор Паунов денеска ги потпиша решенијата за доделување на еднократна парична помош од 3000 денари...
Општини

Паунов: За мене е голема чест и одговорност кон граѓаните што сум избран за кандидат за градоначалник, ветувам заедно ќе ја поразиме оваа расипничка власт

– Со големо задоволство и огромна одговорност сакам да ве информирам дека, по подолга анализа, анкетирање и согласно статутот на...
Општини

Комисија за локална самоуправа: Градоначалникот на Карбинци на мисла- личниот интерес или благосостојбата на жителите

Скандал ја тресе малата Општина Карбинци! Фирма, чијшто сопственик е братучед на градоначалникот Јордан Насев, вади песок од концесиско...
Вести

Жителите на Карбинци ја прашуваат власта: Ќе има ли процент за земјоделците од ташната на Боки 13? (ФОТО)

Жителите на населеното место Карбинци овие денови упатија прашање до власта предводена од СДСМ во врска со најголемиот скандал во историјата...