општина гостивар

Пронајдени се 25 резултати на тема „општина гостивар“
Општини

Димовски: Од одлуката на 17-ти октомври, зависи дали ќе продоложи иселувањето од Гостивар или конечно младите генерации ќе ја гледаат иднината тука

Главна водилка за мене, како носител на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “Oбнова за Македонија”, ќе биде реализација,...
Општини

Гостивар: 9,9 милиони евра од Владата, нема цент за општината – Владата продолжува да ја дискриминира општина Гостивар

Од 9,9 милиони евра средства за реализација на инфраструктурни проекти од програмата ТАВ-Македонија, Гостивар не доби ниту цент. Владата...
Општини

Општина Гостивар со јавна благодарност до сите кои испратија телеграми по повод трагичната автобуска несреќа кај Ласкарци

На адреса на Општина Гостивар, деновиве пристигнаа голем број телеграми со сочувство за жртвите и желби за брзо закрепнување на повредените...