општина чаир

Пронајдени се 10 резултати на тема „општина чаир“
Вести

ПЛАЧ И ЛЕЛЕЦИ ВО ЧАИР – дури 11 жртви живееле во иста зграда, а пет деца оделе во исто училиште, општината подготвува 16 погреби

Во Македонија денес е втор ден на жалост по страшната трагедија на автопатот Струма во која животот го загубија 45 лица од кои 12 се деца. Телевизијата...
Скопје

Велковски до Шилегов: Немање идеја и креативност води до паушално решение и глупост, Чаир не е општина за експеримент

Немање идеја и креативност води до паушално решение и глупост. Кога имате реален проблем, а тоа е несомнено сообраќајниот метеж на ул.Цветан...
Вести

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Чаир бара родителите да се ослободат од надоместок на трошоците за престој во градинките

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во општината Чаир преку статус на Фејсбук пишуваат дека преку предлог одлука бараат да се ослободат...
Вести

Власта попушти: Преку ноќ имињата на училиштата „Рајко Жинзифов“ и „Никола Вапцаров“ во Чаир се сменети со двајца Албанци

Не стивнуваат разбранувањата во јавноста по промената на имињата на училиштата во Чаир кои од „Рајко Жинзифов“ и „Никола Вапцаров“...