општина бутел

Пронајдени се 31 резултати на тема „општина бутел“
Вести

Костовски до Смилевски: Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме

Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме. Велимир Смилевски ”Градоначалникот” во...
Вести

Мисајловски на средба со пензионерите во Бутел: ВМРО-ДПМНЕ отсекогаш се грижела за вас, тоа ќе го почувствувате со зголемување на пензиите

Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ2, Владо Мисајловски, денес е во посета на општина Бутел. Тој оствари средби со пензионерите од...
Вести

Коронавирусот влезе во општина Бутел: Половина вработени во изолација, никој не ја научи лекцијата од градоначалникот Смилевски

Коронавирусот влезе и во општина Бутел, како што дознава КУРИР вработени лица во секторите (Финансии, Јавни набавки и урбанизам) се во...
Скопје

Револтиран жител на општина Бутел му порача на градоначалникот: Никогаш повеќе Велимир Смилевски, избори се ближат (ФОТО)

Жителот на општина Бутел и новинарот Нерџи Валмир Кучи на својот Фејсбук профил сподели статус во кој вели дека ова не се улици на некоја...
Вести

Силјановска со целосна поддршка во Ѓорче Петров и Бутел- поддршка стигна и од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мисајловски (ФОТО)

Професорката Гордана Силјановска Давкова која е претседателски кандидат од најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ на идните претседателски...