општина аеродром

Пронајдени се 65 резултати на тема „општина аеродром“
Скопје

Дојде живот во Аеродром: Тендерите за униформите на основците пет години по ред чинеле околу 6 милиони денари, годинава цифрата изнесува 10 милиони денари

Фејсбук страната „Аеродром во моето срце“ на својот Фејсбук профил сподели статус во кои пишува дека тендерите во општината се повеќе...
Скопје

Антовски: Дали Марин го заборави предизборното ветување дадено на граѓаните на општина Аеродром или целта му беше да ги измами

Ова е локацијата за којашто Златко Марин, градоначалникот на Општина Аеродром издава решенија за градби на згради и покрај тоа што на...
Општини

Неспособноста во општина Аеродром на виделина: Речиси еден месец паркинг стои раскопан, а машините не се помрднати (ФОТО)

Жителите во Аеродром се повеќе од ден на ден се поразочарани од градоначалникот Златко Марин кој не мрднува со прст за жителите пред...
Скопје

Поради политичкиот прогон на власта: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од општина Аеродром ја напуштија денешната седница

Денешната седница на советот на општина Аеродром, советниците на ВМРО-ДПМНЕ, демонстративно ја напуштија, поради, како што велат, политичкиот...
Скопје

Светна мизеријата во населба Лисиче: Со осветлување од 2,2 милиони не може да се сокрие вистинската слика за трговскиот (ГАЛЕРИЈА)

Трговскиот центар во населбата Лисиче доби целосно ново осветлување. КУРИР вчера интегрално го пренесе соопштението од општина Аеродром...
Вести

Есента ги посадија, сега со багери ги корнат- дрвата во Аеродром му го нарушуваат погледот на Заев додека седи во луксузниот хотел (ФОТО)

Утрово во Аеродром во дрворедот покрај хотелите Русија и Хилтон се корнат дрва. Според фотографиите и видеото јасно се гледа како се...
Општини

„Дојде живот“ за граѓаните на Аеродром- Фонтаните кои работеа 5 години денес наликуваат на контејнери за ѓубре (ФОТО)

За граѓаните на Аеродром никако да дојде животот кој го ветуваше градоначалникот Златко Марин од редовите на СДСМ за време на локалните...