опожарени возила

Пронајдени се 18 резултати на тема „опожарени возила“
Вести

„Палењето на возилата во Прилеп покажува дека владее беззаконие кое Спасовски го телерира- одговорност мора да има и за извршителите и за нарачателите“

Заканите и палењето на возила во Прилеп покажуваат дека во оваа земја подземјето и власта се во коалиција. Како поинаку да се толку фактот...
Вести

Мицкоски: За опожарените возила во Прилеп наместо да се гонат вистинските извршители и нарачателите, се гонат лица кои немаат врска со случаите

Живееме во време како во Бејрут во најлошите времиња, така отприлика функционира моментално Македонија. Тотално безредие, а тоа е така...
Хроника

ИЗГОРЕА ЧЕТИРИ АВТОМОБИЛИ ВО СКОПЈЕ: Меѓу изгорените автомобили и „Ауди А4“, „Киа делта“ и „Пежо партнер“ (ФОТО)

На 08.02.2021 во 00.16 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Трифун Хаџи Јанев“ во Скопје настанал пожар во возило, по што пожарот...