онлајн настава

Пронајдени се 24 резултати на тема „онлајн настава“
Вести

Професорите контра Министерството за образование: Резултатот на учебната година може да биде неписмени ученици

Професорите алармираат дека крајниот резултат на оваа учебна година во која поголемиот дел од учениците следат настава од далечина,...
Општини

Во основните училишта во Општина Велес дури 535 основци и 157 средноколци се без онлајн уреди за следење на наставата

Во основните училишта во Општина Велес во новата учебна 2020/21 година учат 4500 основци и 2144 средношколци или вкупно 6644 ученици. Како што...
Вести

НСОН: Директори присилуваат наставници сами да си набават компјутер за онлајн настава, МОН им испраќа задолженија во 23 часот

Независен синдикат за образование и наука (НСОН) за утре најавува прес-конференција на која како што велат, ќе ја запознаат широката...
Вести

Неодговорност и негрижа за децата, родителите и наставниците: Вечерва допрва ќе се даваат инструкции, а наставата почнува утре!

Инструкциите за спроведување на он-лајн  наставата ќе се одржат вечерва во 19 часот. Да, добро прочитавте. Само неколку часа пред официјално...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Платформата за онлајн настава не е завршена, учениците немаат ниту електронски, ниту печатени учебници

На само две недели пред почетокот на новата учебна година на први октомври повторно хаос во образованието. До училиштата не е доставена...