оливер зафировски

Пронајдени се 32 резултати на тема „оливер зафировски“
Вести

Доктор Зафировски: Филипче да ги спроведе мерките за спречување на делта сојот предложени од ВМРО-ДПМНЕ, па потоа слободно нека се фали дека се негови ако така му е полесно

И покрај огромната бројка на починати од корона во Македонија, Венко Филипче живее во филмот дека спроведувал мерки за заштита на населението,...
Вести

Коментар на денот – Зафировски: Да се преземат мерки за заштита од Делта сојот при влез во Македонија, владата да се однесува одговорно

Делта сојот на КОВИД-19 вирусот е веќе во Македонија. Десетина пациенти се лекуваат во болница, оваа варијанта на вирусот побрзо се шири...
Вести

Зафировски:Заев и Филипче да кажат дали праќале луѓе да договараат провизии за изградба на Клинички и каде требало да завршат парите?

Има се повеќе информации дека блиски луѓе до Зоран Заев и Венко Филипче пред година ипол биле во една европска престолнина, каде се сретнале...
Вести

Зафировски: Србија покрај клиничкиот, прави и дисперзиран здравствен систем, само Филипче и Заев градат ист клинички за повеќе од половина милијарди евра

Владата на СДСМ, предводена од Зоран Заев и Венко Филипче е во нов поход по провизии. За новиот клинички центар што го планираат немаат...
Вести

Коментар на денот- Зафировски: Утре на протест пред МЗ, да го измиеме срамот на Филипче- оставка веднаш, за тоа има 3.800 причини

3.800 починати од КОВИД-19 и над 130.000 заразени од почетокот на пандемијата до денес. Секој ден умираат по триесетина луѓе, и се заразуваат...
Вести

Зафировски: Мицкоски направи голем исчекор со барање за тет-а-тет средба со Заев, попис во ек на КОВИД-19 не треба да има

„Ова што го понуди претседателот на ВМРО-ДПМНЕ дека сака да седне тет-а-тет со каков и да е сегашниот сепак е премиер на оваа држава да...
Вести

Зафировски: Вакцинирањето во други држави покажува колку лошо се менаџира со оваа пандемија и колку е неспособна оваа Влада

„Вакцината се посебна приказна, која што веќе четири месеци се најавува дека ќе имаме вакцини. Ако ги гледате изјавите на министерот...
Вести

Доктор Зафировски: Алармантно е аерозагадувањето, честичките предизвикуваат канцер, само во Скопје умираат 1.300 луѓе годишно како последица на нечистиот воздух

Доктор Оливер Зафировски кој во „Магазин“ во Сител телевизија зборуваше за аерозагадувањето посочи дека ПМ честичките од аерозагадувањето...