оливер зафировски

Пронајдени се 32 резултати на тема „оливер зафировски“
Скопје

Зафировски: Целосна ревитализација на салата ,,Партизан,, изградба на 5 нови еколошки катни гаражи и нов мултифункционален пензионерски дом

Кандидатот за градоначалник на Општина Карпош, Оливер Зафировски, во гостување на Телевизија Сонце, истакна дека од капитални инвестиции...
Скопје

Зафировски: Време е да се каже СТОП на урбанизација во Карпош, време е да се посветиме на спортот и културата

„Моја одредба е што повеќе хуман простор да има во Карпош, знаеме што се случи со дивеењето и урбанизацијата која што излезе од контрола....
Скопје

Зафировски: Создаваме нова иднина, во Карпош мора да има нула толеранција за урбаната мафија и конечно ќе се стави крај на малверзациите со градежни парцели

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Оливер Зафировски преку интервју вели дека мора да се создаде...
Скопје

Зафировски во посета на пазарџиите во Тафталиџе: Карпош ќе добие нов современ пазар по европски стандарди! (ФОТО)

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Оливер Зафировски во рамките на недовите дневни предизборни...
Скопје

Зафировски: Ветувам комплетна ревизија на финансиско работење на Општината и изградба на мултифункционален културен центар

„Комплетна ревизија на финансиското работење на во самата Општина, да видиме бидејќи во досегашните настапи цело време двајцата мои...
Скопје

Зафировски: Ќе имам 0 толеранција за урбаната мафија и конечно ќе ставам крај на малверзациите со градежни парцели

Кандидатот за градоначалник од ВМРО – ДПМНЕ за општина Карпош, Оливер Зафировски, вечерва гостуваше во ,,Само вистина” на Канал 5 кадешто...
Скопје

Зафировски: Проблемот паркинг во Карпош ќе стане минато, ќе изградиме над 5 катни гаражи, а за младите комплетна ревитализација на салата Партизан

Не може повеќе да се бетонизира, а да не се прави план каде ќе има паркинг, ќе ни треба и децата да одат во школо, градинка, потребни се...
Скопје

Зафировски: Наместо само на ДУП-ови и ѕидање како што се прави сега во Општина Карпош, треба да се насочиме и кон подобрување на квалитетот на животот на граѓаните

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Карпош, Оливер Зафировски во гостување во дебатната емисија на ТВ Шења, зборувајќи...
Вести

Зафировски: СДСМ и Шилегов продолжуваат со бетонизација на Карпош , ќе се уништува најголемиот спортски храм „Борис Трајковски“

Денеска сме пред општината Карпош за да присуствуваме на презентација на предлог ДУП-от за реонот на „Борис Трајковски“. Со овој ДУП...