Оливер Вархеји

Пронајдени се 25 резултати на тема „Оливер Вархеји“
Вести

Совет на амбасадори: Загрижени сме од најавите на Вархеји за можно одвојување на Албанија и Македонија во преговорите

Здруженито за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ денеска преку соопштение информира дека со посебна загриженост...
Вести

Пари од ЕУ нема, а нема ни датум: Вахреји ги пеплоса Димитров и Заев, реформите се бавни, Европа ќе дојде дома, ама во Албанија!

„Реформите честопати се одвиваат бавно, поради што некои земји на ЕУ ја доведоа во прашање суштината на целиот процес и затоа не се...
Вести

Вархеји од Тирана: Албанија ги исполнува условите за почеток на преговори со ЕУ, Македонија да продолжи со реформите

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изутринава на Тиранскиот Форум изрази силна поддршка за отворањето на преговори со Албанија,...
Вести

Вархеји со барања кои се косат со желбите на Заев: Изборите мора да бидат инклузивни и да се земе предвид состојбата со коронавирусот

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји, неодамна порача дека ќе контактира со македонските власти за гаранции дека има доволно...