Оливер Ивановиќ

Пронајдени се 48 резултати на тема „Оливер Ивановиќ“
Вести

Неутешната сопруга на Оливер се онесвести на гробот- Нејзините зборови ќе ги скрши и најцврстите срца (ФОТО)

Гробиштата во Белград денеска се претесни за да ги собере сите луѓе кои дојдоа да го испратат Оливер Ивановиќ кон вечното почивалиште. Според...
Регион

Сестрата на Оливер го расплака Балканот со оваа фотографија: „Каде животот почнува, љубовта никогаш не престанува“

Сестрата на убиениот лидер на Граѓанската иницијатива СДП, Наташа Ивановиќ вчера немала сила да зборува за трагедијата која се случила...
Регион

Пристигнаа резултатите од обдукцијата: Ивановиќ убиен со шест куршуми со пиштол познат како „долга деветка“

Обдукцискиот наод покажува дека косовскиот политичар Оливер Ивановиќ бил убиен со шест куршуми од пиштол марка М70А, познат како „долга...
Регион

Болка, тага и солзи: Телото на Оливер Ивановиќ пристигна во неговата партија каде што утрово беше убиен (ФОТО+ВИДЕО)

Телото на убиениот Оливер Ивановиќ вечерва пристигна во неговата партија каде што утрово беше убиен. Телото вечерва ќе преноќи во неговиот...
Регион

Сопругата на Оливер Ивановиќ се онесвестила кога дознала дека починал, детали од хоророт во болницата

Милена Ивановиќ, сопругата на Оливер Ивановиќ кој свирепо бил убиен денеска пред неговата канцеларија во Косовска Митровица пред операционата...