Оливер Ивановиќ

Пронајдени се 48 резултати на тема „Оливер Ивановиќ“
Регион

Две години од убиството на Оливер Ивановиќ- јавноста бара тој да и прости на сопругата поради нејзината нова работа (ФОТО)

Денеска се навршуваат две години од убиството на лидерот на граѓанската иницијатива СДП Оливер Ивановиќ. Тој беше убиен на 16 јануари...
Регион

Никогаш нема да и прости: Кога ќе дознаете каде се вработи сопругата на убиениот Оливер Ивановиќ и вие ќе се шокирате (ФОТО)

Сопругата на убиениот лидер на косовските Срби Оливер Ивановиќ се вработи во Владата на Србија со што ги шокираше сите. Милена Ивановиќ...