оливер драгојевиќ

Пронајдени се 57 резултати на тема „оливер драгојевиќ“
Познати

Денеска ќе наполнеше 74 години: Вдовицата на Оливер Драгојевиќ ја симна црнината од себе, но не и болката во душата – еве како изгледа денес

Сопругата на легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ денеска се потсети на роденденот на својот сакан преку споделување на негова...
Познати

Црнината никако да ја симне од себе- вака денес изгледа сопругата на Оливер Драгојевиќ две години по неговата смрт (ФОТО)

Денеска се одбележуваат две години од смртта на легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ кој по тешката и долга битка со ракот...
Фудбал

ВАКА МУ СЕ ПОКЛОНУВААТ НА ЛЕГЕНДАТА: Цел стадион со хрватски навивачи во еден глас ја пеат „Цесарица“ од Оливер Драгојевиќ (ВИДЕО)

Хрватската фудбалска репрезентација пред неколку дена ја совлада Унгарија во соседското дерби кое се играше во Сплит. Мечот заврши...
Познати

Од овој детаљ кој осамнал на гробот на Оливер Драгојевиќ ќе роните солзи- неговата сопруга откри и кој го оставил тоа (ВИДЕО)

На годишнината од смртта на легендарниот хрватски пејач Оливер Драгојевиќ неговата сопруга Весна Драгојевиќ откри како го поминала...
Познати

Месец дена ги делеше смртта и раѓањето: На годишнината од заминувањето на Оливер Драгојевиќ неговата сопруга со потресна исповед

Денеска се навршува една година од смртта на хрватскиот легендарен пејач Оливер Драгојевиќ. Денеска по тој повод ќе се одржи концерт...
Познати

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ проговори една година по неговата смрт: „Немав сила за документарецот, а сега следува концерт“

Вдовицата на музичкиот великан Оливер Драгојевиќ била поканета на премиерата на документарниот фил „ОЛИВЕРовите 70“, кој премиерно...
Познати

Внукот на Оливер Драгојевиќ кој го наследи неговиот музички талент го чека своето петто дете една година по смртта на пејачот (ФОТО)

Пејачот Петар Драгојевиќ (39) пред неодамна за хрватските медиуми откри дека го очекува своето петто дете со сопругата Андреа (40). -Бебето...
Познати

„Носеше само 2 пара фармерки и само 2 маици“- сопругата на Оливер Драгојевиќ за првпат раскажа за нивниот заеднички живот

Весна Драгојевиќ, сопругата на покојниот пејач Оливер Драгојевиќ го дала првото интервју откако останала без сопругот, кој почина после...
Познати

Семејството на Драгојевиќ со сериозно предупредување до сите оние кои сакаат да заработат од неговото име

Семејството на Оливер Драгојевиќ им се обрати на сите оние кои се обидуваат да заработат злоупотребувајќи го името на хрватската музичка...
Познати

Солзите сами ќе ви течат: Сопругата на Оливер Драгојевиќ откри детали од последните денови на пејачот, а од еден детаљ ќе се воодушевите

Сопругата на покојниот пејач Оливер Драгојевиќ, Весна, рече дека сè уште не може да поверува дека го нема нејзиниот сакан, и раскажа...
Познати

Не дочека да го види внукот: Се породи снаата на Оливер Драгојевиќ, а кога ќе дознаете како ќе се вика детето и вие ќе се наежите

Помина повеќе од еден месец од смртта на познатиот хрватски пејач, композитор и аранжер, Оливер Драгојевиќ. Денеска тој повторно е споменуван...