ок вмро дпмне гази баба

Пронајдени се 4 резултати на тема „ок вмро дпмне гази баба“
Вести

Каровски до градоначалникот Георгиевски: Дали мислите дека имињата на народните херои Стеван Наумов Стив и Дане Крапчев не заслужуваат да бидат барем на едно од училиштата на нашата територија?

Живееме во време кога сме се сведоци за обиди за деструкција на државноста на Република Македонија и распродажба сето она што не разликува...
Вести

ФОТО: Додека граѓаните се оставени сами на себе да се борат со огнената стихија на Скопска Црна Гора, Заев и Георгиевски промовираат гол популизам

Додека граѓаните на Виниче, Страчинци и останатите населени места се оставени сами на себе да се борат со огнената стихија на Скопска...
Скопје

Стефковски: На самоволието и безвластието во Гази Баба им нема крај- во општината владее анархија, а надлежните на чело со Георгиевски не превземаат ништо

На самоволието и безвластието во Општина Гази Баба им нема крај. Во општината владее анархија, а надлежните локални власти на чело со...