ок вмро-дпмне битола

Пронајдени се 11 резултати на тема „ок вмро-дпмне битола“
Вести

ОК Битола до Ковачевски: Да им објасните на битолчани зошто прифаќате за 100 милиони евра кредит да го затворите РЕК Битола и да оставите 4.000 луѓе на улица

Силно и одлучно кон иднината господине заменски премиер, сигурно не е планот за затворање на РЕК Битола и РЕК Осломеј, сигурно не...
Општини

ВМРО- ДПМНЕ Битола: Крајовски и симболично ќе го означи крајот на СДСМ во Битола преку уште еден загарантиран пораз на претстојните парламентарни избори

СДСМ продолжува да се “реформира”, за жал на потврдениот и веќе добро познат начин – анонимуси да ги заземаат лидерските позиции,...
Општини

ОК ВМРО-ДПМНЕ – Битола: Институциите на системот работат транспарентно кога овозможуват засегнатите страни и јавноста да има навремен пристап до информациите кои ги креираат!

Институциите на системот работат транспарентно кога овозможуват засегнатите страни и пред се јавноста да има навремен пристап до информациите...
Општини

ОК ВМРО-ДПМНЕ-Битола: Со мерката зелена нафта на земјоделците им се нуди навредлива пресметка од 750 денари по хектар

Владата на Зоран Заев си поигрува со македонските земјоделци, и повторно со своите постапки ги потценува и понижува, реагираат денеска...
Вести

Котевски: Широк сокак умира, со воведувањето на прогресивниот данок од страна на владата на СДСМ и Битола ќе умре

Широк сокак умира! Со воведувањето на прогресивниот данок од страна на владата на СДСМ, и Битола ќе умре, велат од ОК на ВМРО-ДПМНЕ Битола. -Во...
Општини

Тошевски до Петровска: Гасификацијата во градот ќе остане уште една голема предизборна лага на градоначалничката

Советникот во општина Битола и претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Битола, Иванчо Тошевски  на денешната седница на советот и забележа на...