ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп

Пронајдени се 8 резултати на тема „ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп“
Општини

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: После смена на централната власт, секој еден кој се огрешил пред законот, ќе си сноси одговорност

Тоа што Оливер Спасовски остана глув на апелите и барањата, како од градоначалникот Борче Јовчески, така и од Советот, за смена на командирот...
Општини

Проданоски: Градоначалникот на Прилеп се пофали дека 2020 била година на крупни капитални проекти, додека градот се распаѓа

Градоначалникот Илија Јованоски, се пофали дека 2020 била година на реализација на крупни капитални проекти од витално значење за општината....
Вести

Ристески со повик до граѓаните: Во сабота од Прилеп сите заедно да и` порачаме едно големо НЕ на оваа ненародна и предавничка власт

СДС успеа за само една година и пол, да ја врати Македонија наназад 30 години. Освен црнила, пораз на сите полиња, најлош животен стандард...
Вести

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп ќе поднесе кривична пријава против градоначалникот Илија Јованоски и директорот Ѕвонко Јованоски за злоупотреба на службена положба и овластување

Откако вчера на прес конференција, прашавме дали директорот на ЈКП Комуналец, Ѕвонко Јованоски ги исполнува посебните услови да биде...
Вести

Стерјоска Локвенец: Единствената позитивна работа која ја прави СДСМ во овој период е пуштање во употреба на проектите на ВМРО-ДПМНЕ

Помина повеќе од една година како СДСМ е на власт во Република Македонија. Една година исполнета со погубни политики, една година лажни...