ојо гостивар

Пронајдени се 9 резултати на тема „ојо гостивар“
Хроника

ОЈО Гостивар поднесе постапка против 34 -годишен гостиварчанец – неовластено пуштал во промет наркотични дроги

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против 34 – годишен гостиварец, за кој постои...
Хроника

Поднесено обвинение против двајца државјани на Република Албанија – во Гостивар пуштале во промет наркотични средства

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против две лица, државјани на Република Албанија,...
Хроника

Во кичевско пронајдена импровизирана лабораторија за одгледување на канабис и апаратура за производство на марихуана

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, осомничено за сторено кривично...