ОИ 2020

Пронајдени се 14 резултати на тема „ОИ 2020“
Останати спортови

„Сакам да ја направам Македонија горда“ – за Стојоски е чест да настапува под македонско знаме во Токио

Македонскиот атлетичар ги прави последните подготовки пред настапот на Олимписките Игри во Токио. Трката на 400 метри е закажана за први...
Останати спортови

Русија може да биде отстранета од ОИ во 2020 година, заради манипулација со податоците од московската лабораторија

Русија може да биде отстранета од Олимписките игри во 2020 година заради манипулации со податоци од московската лабораторија, пренесува...