охис

Пронајдени се 29 резултати на тема „охис“
Вести

Која е вистината за хаваријата во „Охис“: Надлежните тврдат едно, јавноста е едногласна дека институциите затаиле

Метил акрилатот од кругот на „Охис“ е безбедно складиран, а бетонскиот базен во кој се излеал, е исчистен, покриен со пилевина и испран...
Вести

Со мака си ги заработија парите, со уште поголема мака ги чекаат: Поранешни вработени од „ОХИС“ повторно на протест

Поранешни вработени во скопската фабрика „Охис“, која е во стечај, денеска повторно протестираат низ улиците во Скопје. Протестираат...