огнено оружје

Пронајдени се 13 резултати на тема „огнено оружје“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: На митинзите на ДУИ се пука од огнено оружје, а Спасовски молчи и не постапува, криминалната коалиција ги живее последните денови

На митинзите на ДУИ се пука од огнено оружје, а Спасовски молчи и не постапува, криминалната коалиција ги живее последните денови, велат...
Хроника

Пукал со огнено оружје на свадба, па полицијата веднаш реагирала- еве со што може да се соочите доколку прославувате со куршуми

На 16.07.2019 полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во Полициската станица Гостивар лицето Б.Б.(53) од село Градец, гостиварско,...