Огнен Здравковски

Пронајдени се 5 резултати на тема „Огнен Здравковски“
Познати

Внукот на Џорлев го истетовира ликот на починатиот музичар: „Вујче мој, додека сум жив и ти ќе живееш секогаш со мене“ (ФОТО)

Младиот пејач Огнен Здравковски е внук на Зоран Џорлев, македонскиот музичар кој почина на почетокот на годинава. Тој го истетовира...
Музика

Животот е непредвидлив: Македонскиот пејач вчера доби тест дека е позитивен на коронавирусот, денеска сподели и видео

Дека ситуацијата со коронавирусот воопшто не е наивна, говори и тоа што младиот пејач Огнен Здравковски токму на денот на промоција...
Млади таленти

Внукот на маестро Џорлев е голема надеж за македонската сцена: Талентираниот Огнен ја прави публиката горда (ФОТО+ВИДЕО)

„Внукот на Џорлев“. Кога за прв пат излезе на сцената единственото што луѓето го знаеја за него беше дека потекнува од едно од најславните...
Музика

ВИДЕО: Младиот Огнен повторно воодушеви во „Ѕвездите на Гранд“, Марија Шерифовиќ пресреќна по неговата одлука

Младиот скопјанец Огнен Здравковски повторно го воодушеви жирито во музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ со својот глас. Уште...