оглас

Пронајдени се 20 резултати на тема „оглас“
Познати

Братот на славниот фудбалер бара девојка преку оглас- треба да сака бизнис класа и најскапи хотели, но и ова кое ретко која жена го сака!

Братот на легендарниот поранешен фудбалер на Англија Гери Линекер кој светот го нарекува еден од најдобрите џентлмени во светот објави...
Скопје

Да не беше срамно, ќе беше смешно: Надлежните не можат да го најдат сопственикот на дивоградбата кај ТЦ Мавровка

Засега безуспешен обидот на Општина Чаир преку весници да го најде инвеститорот на дивоградбата кај ТЦ Мавровка. Иако е поминат половина...
Занимливости

Милијардерот кој бараше придружничка за на Месечината во проблеми, на огласот се пријавиле над 20.000 кандидатки

Јапонскиот милијардер Јусаку Маезава во понеделникот објави дека бара придружничка на неговото туристичко патување на Месечината,...
Вести

Отворени работни места во Царинската управа низ цела Македонија- на огласот никаде не се бараат стручни квалификации

Огласот кој го објави Царинската управа на Македонија е повеќе од нелогичен во делот на ниво на квалификации каде е наведено секое завршено...
Занимливости

ХИТ ФОТО: Го огласил своето Ферари за продажба, а по грешка објавил орално задоволување од неговата девојка во автомобилот

Несекојдневна ситуација се случи деновиве на познатата страна за интернет купување „eBay“ која ги шокираше корисниците. Потрошувачите...
Вести

Траги-комичен оглас за вработување во Македонија: Бараат лице за спроведување на јавни набавки кое завршило кинезиологија

Да не беше смешно ќе беше трагично.  Моментално е распишан оглас за вработување на помлад соработник за јавни наваки во одделениe за...
Занимливости

Оглас за работно место дадилка го шокираше светот: Погледнете што се бараат родителите, а и колкава плата за тоа даваат

Оглас за дадилка објавен на огласна табла во Сиднеј привлече внимание на јавноста поради подолгата листа на задачи кои идната дадилка...