одложување

Пронајдени се 33 резултати на тема „одложување“
Останати спортови

Австралиската влада барала одложување на судењето на Новак, Федералниот суд го одбил барањето – до вторник треба да се знае дали ќе игра на турнирот

Министерката за внатрешни работи на Австралија, Карен Ендрјуз, побарала дополнително време за да се подготви за сослушувањето во врска...
Вести

Божиновски: Пописот треба да се одложи за следната година, постои реален страв кај луѓето дека ќе се заразат од короната

-Ако може за некој месец да се одложи пописот тоа би било добро. Поради пандемијата сериозно велам, многу луѓе ќе се плашат. И еве сега...