одбрана

Пронајдени се 15 резултати на тема „одбрана“
Вести

Одбраната во случајот Траекторија тврди: СЈО спротивно на законот презентира докази на ексел фајл креиран во 2017 година

СЈО денеска во кривичниот суд презентираше СМС пораки на видео бим креирани во 2017 година во ексел програма за случајот „Траекторија“,...
Вести

Поради низа законски повреди бранителите бараат Апелација да ја укине пресудата за „Тенк” и да го врати предметот на повторно судење

Суштествени повреди на кривичната постапка, повреда на Заштита на приватноста, според тоа како се прибавени аудио материјалите, апсолутната...
Ракомет

Како ли само успеа: Ова најверојатно е одбраната на годината, а можеби и една од најдобрите во ракометната историја (ВИДЕО)

Среќа, рефлекс, голмански талент, што и да беше ова, одбраната на Бенјамин Бурќ е една од најдобрите кои ги имаме видено можеби и во ракометната...