одбојка

Пронајдени се 38 резултати на тема „одбојка“
Останати спортови

„Живеј го сонот“- одбојкарите на Македонија со промотивен спот за претстојното Европско Првенство (ВИДЕО)

Македонската одбојкарска репрезентција ја одработува третата недела подготовки во Маврово за деби настапот на ЕП. Денеска беше промовиран...
Останати спортови

Познати сите учесници на одбојкарското ЕП 2019- за прв пат во својата историја и македонската репрезентација!

По одигрувањето на последното квалификациско коло, познати се сите 24 репрезентации кои ќе настапат на Европското првенство во одбојка...