обраќање

Пронајдени се 18 резултати на тема „обраќање“
Вести

Мицкоски: Го зачувавме идентитетот затоа што излезе народ, за да Македонија престане да губи потребно е обединување и пораз на Заев

Да престане трговијата со правата на нашите Македонци кај нашиот источен сосед и кај нашите соседи воопшто. Затоа ајде сите да се обединиме...
Вести

Претседателот Пендаровски се обрати на Летната школа на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, преку видео порака се обрати на Летната школа на Меѓународниот семинар...
Вести

Иванов со новогодишно обраќање до граѓаните: Само во успешна и просперитетна татковина ќе можеме да ги оствариме нашите желби

Доаѓањето на новата година кај секој од нас буди нови надежи, нови очекувања и копнежи за поубава, посреќна и безгрижна иднина, порачува...
Вести

Мицкоски: Еден ден споменикот ќе биде поставен на местото на кое заслужува и ќе дојде ден и кога оние кои ова го прават ќе се срамат за своите постапки

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави видео обраќање до граѓаните. Ова во иднина ќе биде еден од начините на редовна комуникација...
Вести

Иванов за доделувањето помош на терористите од Косово: Така ли ни се заблагодаруваат после се што направивме за Косово?

Од првиот ден на мојот прв мандат се залагам за унапредување на добрососедските односи со сите соседи. Република Македонија ја продолжи...