обилни врнежи

Пронајдени се 6 резултати на тема „обилни врнежи“
Вести

Катастрофалните поплави однесоа скоро 200 животи во Европа: Исчезнаа градови и патишта, луѓе останаа без кров над глава (ФОТО)

Најмалку 189 лица загинаа, а стотици се водат за исчезнати по катастрофалните поплави што погодија голем дел од Западна Европа. Десетици...