обид за обљуба

Пронајдени се 9 резултати на тема „обид за обљуба“
Хроника

И ветил заеднички живот на малолетничка, па извршил обљуба врз неа- потоа и се јавил на нејзиниот татко, а хаосот настанал кога дошла полицијата

На 31.01.2020 во с.Трипатанци, пробиштипско, Т.С.(23) од с.Трипатанци бил лишен од слобода, бидејќи на 30.01.2020 околу 23.00 часот, со изговор за заеднички...