обичаи

Пронајдени се 42 резултати на тема „обичаи“
Занимливости

Никако не го правете ова за Нова година ќе ве следи несреќа- а еве која личност не треба да ви влезе прва во домот

Данците кршат чинии, Јапонците се кикотат, Бразилците носат бело, Шпанците јадат грозје, а Србите прасечко – сето ова во името на благосостојбата...
Вести

Подгответе се за голем празник: Домаќинките ова никако да не го прават во петок, а еве каква есен не очекува ако времето биде ведро

Во петок  православните верници го прославуваат Рождество на Пресвета Богородица или во народот позната како Мала Богородица. Пресвета...
Познати

Како што обичаите на исламот налагаат: Вака семејството и пријателите ќе се простат од легендата на фолкот, Синан Сакиќ

После големата борба со тешката болест, Синан Сакиќ почина на 1 јуни во семејниот дом во Белград. Телото е одвезено во неговата родна...